19 Aralık 2015 Cumartesi

Bloggerda Adsenseyle Para Kazanma

7 yorumlar
Google Adsense İle Para Kazanma
Blogunuz ile Google Adsenseden Para Kazanın
Hakkını vererek yazmış olduğunuz bloglarınızdan para kazanmak herkesin hakkıdır. Birinci amacınız daima yazmak olduğu sürece blog yazarlığınızda yaşacağınız sıkıntılar fazla olmayacaktır. 

Google Adsense onayı almak çok zor olduğu internet alemlerinde çok zor olduğu söylensede bana göre Google Adsense onayı almak çok kolay. Google'ın sizden istediği çok fazla birşey yok. Burada sıkıntıyı yaratan aslında kullanıcılardır. Google'ın üstünde durduğu genel olarak iki nokta vardır. Bu noktalardan birincisi "Özgün İçerik". Özgün içerik kavramını ben Türkçe'ye biraz yanlış çevrildiğini düşünsemde Google'ın demek istediği burada sizin oluşturmuş olduğunuz yazıların sizler tarafından yazılıp yazılmaması olayıdır. Bloglarınızı daima bloggerda oluşturmaya özen gösterin. Çünkü yazılarınızı farklı ortamlarda oluşturup en son Blogger'a kopyalayarak bu yazıyı paylaşmanız demek Google algoritmaları tarafından yanlış anlaşılmanız demektir. Bu yanlış anlaşılmayı gidermek için Ctrl+c tuşunu unutun. Algoritmaların klavyeyi kullandığınızı gösterin. İkinci nokta ise Tasarımın uygunluğudur. "Responsible Themes". Bu şekilde Google'da arama yaptığınız zaman belli başlı ücretsiz temalar çıkacaktır. Bu temaların güzelliği arama motoru optimizasyonuna uygun temalar olmasıdır. Yazının okunabilirliğine kadar her türlü ayrıntı bu tarz temalarda düşünülmüştür. Bu yüzden bu tarz temalar kullanmanız Adsense açısından iyi olacaktır. Adsense'de onay almak istiyorsanız temanızı iyi bir şekilde seçin ve yazılarınızı daima kendiniz yazın. Kopya içerik algoritmalar tarafından çok rahatlıkla tespit edilebilmektedir. Bu yazımı bir sözle bitirmek istiyorum.

Siz yazınızı alın terinizle yazın. Google alın terinizin karşılığını daima verir. 

7 yorum :

 1. Teşekkür ederiz bilgilendirme için

  YanıtlaSil
 2. Konu hakkında görüş ve düşüncelerinizi belirttiğiniz detaylı bir yazı bekliyorum sizden. Faydalı bir blog olmuş, umarım sürekli yazmaya devam edersiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorum. Umarım yakın bir zamanda :)

   Sil
 3. sahsen ben cok farklı konuda bloglaryazdım ama bir türlü adsense ile reklam almayı başaramadım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok farklı alanlar yerine tek bir alanda ilerlemeyi tercih ediyorum .

   Sil