6 Ocak 2015 Salı

Blog Yazarı Duygularına Hakim Olmalıdır

5 yorumlar
Öyle bir zaman gelir ki yazmış olduğunuz yazılar sayesinde çok güzel paralar kazanmaya başlarsınız. İşte o zamanın gelmesi çok tehlikelidir. Ne güzel para kazanıyoruz bunun ne zararı olur dediğinizi duyar gibiyim. Şu anda para kazandığını düşündüğüm ancak zarar gördüğünü de düşündüğüm bir çok blog görmekteyim. Bir blog örnek vereyim. Sürekli misafir yazılar alıyor. Hiç yazmıyor. Blogunun her tarafını reklamlar doldurmakta olduğunu düşünelim. Okuyucu düşünmez mi bu adam sadece kendisi için yazıyor. Sadece kendine faydası dokunan işler için çalışıyor.


Bloglarınızdan para kazanmaya başladığınız an duygularınıza hakim olarak yazılarınızı yazın. Para kazanmayı düşünerek yazılarınızı yazmaya başlarsanız işte o an en tehlikeli andır. Bu anda yazarın kişiliği ortaya çıkar. Eğer insanlara faydalı olmak için yazan bir yazar ise para kazanmak onu etkilemeyecektir. Çünkü kendisini çok iyi bilmektedir. Paranın geçici olduğunu çok iyi anlamıştır. Amacı vardır. Tek bir amacı... İnsanlara faydalı olmak. Bu yüzden duygularınıza hakim olmayı bilin ve daima insanlara faydalı olabilecek yazılar yazmaya çalışın. Hiçbir zaman ilk planınız insanlardan fayda sağlayarak para kazanmak olmasın. O zaman siz kişiliğinizi paranın ellerine bırakmış olursunuz.

Eski yazmış olduğunuz yazılar ortadan birden bire kaybolur. Yazılar sürekli birbirini tekrar etmeye başlar. Yazılarınız birbirini tekrar etmeye başladığı an zaten okuyucularım neden benim yazılarımı okumuyor deme hakkını kaybetmiş bulunursunuz. Bunun için kendinizi bilin ve duygularınıza hakim olun ki sevilip sayılan bir yazar olabilesiniz.

5 yorum :

 1. O zaman blog yazmanın amacı kalmıyor bence ! ben yazınızı çok başarılı buldum izninle paylaşmak istiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Web sitem kaynak olarak belirtildiği takdirde yazmış olduğum yazıyı paylaşabilirsiniz.
   Teşekkür ediyorum :)

   Sil
 2. Güzel bir makale olmuş bende yeniye basladim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni başlamış olduğunuza sevindim. Yazmak için gayret gösterin. Yazmış olduğunuz yazılar ilk başta kalitesiz gibi görünebilir. Ancak her yazmış olduğunuz blog bir önceki yazmış olduğunuz blogun gelişmiş hali olarak düşünülebilir. Yazdıkça eksiklerinizin farkına varacak okudukça eksikliklerinizi daha fazla göreceksiniz. Web sitemin blog yazarlığına yeni başlayanlar açısından çok faydalı bloglar içerdiğini düşünüyorum. Haftada 1 yazı okumanız bile size çok şey katacaktır. Blogger sistemini yeni kullanmaya başlamışsanız eğitim setimi izleyebilirsiniz. İyi bloglamalar :)

   Sil