5 Ağustos 2014 Salı

Blog Yazarlığınızı Kalıcı Hale Getirmek İçin İzlenebilecek Yollar

14 yorumlar
Bir önceki yazımda "Blog Yazarlığınızı Devam Ettirmeniz İçin 4 Püf Nokta" adlı bir yazı yayımlamıştım. Bu yazımda bu yazının biraz daha devamı niteliğinde gibi olacak. Kısa ve öz olarak maddeler halinde sıralamak istedim. Bu konuyu devam ettirmek istememin sebebi sürekli olarak blog yazarlığına ara vermem. Bu ara vermelerimin sonucunda ulaştığım sonuçların listesi ise biraz uzun. Bu yüzden blog yazarlığını süreklilik haline getirmek isteyen blogcu arkadaşlarıma yardımcı olmak için bu yazıyı yazmak istedim.


Blog Yazarlığında Kalıcılık
Resim yazısı ekleBlog Yazarlığınızı Kalıcı Hale Getirmek İçin İzlenebilecek Yollar;


 • Sabrederek blogunuzu düzenli aralıklarla güncellemeye dikkat edin. • Yazdığınız konulara olan ilginizi arttırmak için kendinizce yöntemler geliştirin. • Blog yazarlığı yaptığınız konuyla alakalı bol bir şekilde blog okuyun. • Bol bol yazın ve bol bol okuyun.(okumak istemeseniz de) • Temanızda ufak değişikliklerle yazı yazdığınız ortamı daha güzel bir hale  getirin.


 • Yazınızı yazdığınız ortamı düzenli tutun. • Dikkatinizi dağıtacak şeylerden kaçınmayı öğrenin. • Blogunuzun gerekli ilgiyi görmediğinizi düşünmeyin. • Yazılarınıza yeterli yorum yapılmamasını düşünmeyin. • Yaşanan olumsuzluklardan dersler çıkarın ki ileride blog yazarlığını bırakma fikri kafanızda oluşmasın. • Sürekli yazı yazdığınızı düşünerek her yazıda bir adım öne geçtiğinizi aklınıza getirin. Sürekli bir gelişim içerisinde olduğunuzu düşünün. Bu sizi çok iyi bir şekilde motive edecektir. • Konu bulmakta sıkıntı çektiğiniz için blog yazmayı bırakmayı düşünmeyin. Bir konu hakkında düşünürken sürekli acaba bu konuyu blogumda yazmalı mıyım diye düşünebilirsiniz. Alışkanlık haline getirebilirsiniz. Bu sizin konu bulma sıkıntınızı azaltacaktır. • Blogunuzu silme fikri aklınıza girdiği anda yazdığınız o kadar yazıyı düşünün. Verdiğiniz emekler aklınıza geldikçe zaten blog silme fikri aklınızdan çıkacaktır. • Sıkıldığınız anda blog yazmaya biraz ara verebilirsiniz. Önemli olan bu işte aldığınız zevktir. Bunu asla aklımızdan çıkarmamalıyız. Bir işi zevkle yapmak bu işi yapmanın en baştaki kurallarından gelir. 14 yorum :

 1. Blog işinde yeni olan bireyler için faydalı olabilecek bir içerik olduğunu düşünüyorum. Ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. Saolun blog yazarlığına yeni başlamış biri olarak yardımcı olucak :) Bloguma da beklerim bu arada ...
  http://girlwihascarf.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Boş olduğum bir zamanda blogunuza uğrayacağım emin olun :) Yorumun için teşekkür ediyorum :)

   Sil
 3. Çok güzel bir liste teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 4. Merhaba, ben medya istasyonundan buraya geldim ve birkaç değerli yazınızı okudum, çok da beğendim. Fakat temanızı da çok beğendim doğrusu. Bana bu tema hakkında bilgi verir misiniz? Veya temayı gönderme şansınız var mı acaba?

  Teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kullandığım tema ücretsiz bir tema. Kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Özel olarak size iletimi bildirdim. Yazmış olduğum yazılar için yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim. :)

   Sil
 5. Çok yararlı bir yazı olmuş.Bizlere ışık tutacak yönde,teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim :)) Vaktinizi ayırıp okumuşsunuz :)

   Sil
 6. Merhaba. Yazınızda verdiğiniz bilgiler, değindiğiniz noktalar gerçekten çok güzel emeğinize sağlık. Ben size bir şey danışmak istiyorum ayrıca. Yazmayı çok seven biriyim ve bloğumu da sık güncelliyorum, 2 günde 1 yazıyorum. Yazmayı zaten çok sevdiğim için sıkıntı çekmiyorum ama çok yazınca takip etmekte zorlananlar olur mu diye düşünüyorum bazen. Sizce bu bir avantaj mı yoksa dezavantaj mı? Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. İyi akşamlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendinize belirli bir yazma periyodu belirleyin. Okuyucularınızın sizi takip etmekte zorlanıp zorlanmadığını ise yazılarınızın kaç kere tıklanıp okunduğuna bakarak, yazılarınıza kaç kişinin yorum yaptığına bakarak, yorumların kısa veya uzun olup olmamasını göz önünde bulundurarak değerlendirmelisiniz. Yazma periyodunuzu öyle bir belirlemelisiniz ki hem siz yazmaktan sıkılmayacaksınız hemde okuyucularınız okumaktan sıkılmayacak :)

   Sil
  2. O kadar geç cevap verdiniz ki yazma sıklığım o sırada zaten kendiliğinden azaldı:))) Yeni başlamış olma hevesi ve heyecanı ile o kadar yazıyormuşum onu anladım:)) Çok teşekkür ederim, bloğunuzdan çok şey öğreniyoruz. Kolay gelsin.

   Sil